Виробники літаків: перелік та моделі

Gulfstream G400 en vol

Bombardier: авіабудівник

Bombardier Аеронавтика - це канадська компанія, яка з 2020 року спеціалізується на виготовленні приватних літаків. Ïї іісторія почалася на початку XX століття. Маючи багатий досвід, Bombardier почала працювати над своїми першими літаками у 1986 році. З часом компанія розширила свою діяльність, відкривши філію у аерокосмічній галузі. На сьогоднішній день вона володіє 3-ма сім’ями бізнес-літаків : Challenger, Global та Learjet. У 2021 році Bombardier отримала найбільше замовлення на бізнес-літаки з десятком літаків на доставку. Справи цієї канадської компанії йдуть дуже добре, і це не дивно: нові бізнес-літаки, такі як Challenger 3500, швидко з'являються на ринку. Щоб дізнатися більше про Bombardier, ми розповімо про історію цього авіабудівника, його флот бізнес-літаків та перспективи його діяльності.

Beechcraft: авіабудівник

Beechcraft є американським авіабудівником, спеціалізованим на бізнес-джетах та легкій авіації. Його історія починається в 1924 році, коли Клайд Сессна та Уолтер Біч об'єднуються для створення літаків. Однак кожен йде своїм шляхом, і з 1932 року компанія починає свою діяльність у сфері військових літаків, а також приватних джетів. Після численних змін керівництва та партнерств між кількома виробниками, авіабудівник сьогодні спеціалізується на 3 моделях літаків: Baron G58, сім'ї King Air, а також Beech 1900. Останній, до речі, може бути використаний для медичних евакуацій. Щоб дізнатися більше про історію цього авіабудівника та його діяльність у наш час, відвідайте цю статтю.

Dassault: авіабудівник

Dassault Aviation є французьким авіабудівником. Ця група була заснована в 1929 році Марселем Дассо. У рамках авіаційної промисловості вона спеціалізується на повітряному транспорті. Спочатку вона виготовляла військові літаки, такі як Rafale або серія Mirage. Пізніше цей авіавиробник створив приватні джети для бізнес-авіації зi своїм набором приватних літаків Falcon. Ми розповімо вам про історію та досягнення цієї французької компанії, від виготовлення її перших літаків до найновішого Falcon 10X, який вийде на ринок у 2025 році.

Boeing: авіабудівник

Boeing є американським авіаційним виробником. Авіаційна група входить до числа провідних світових виробників, таких як Airbus, Dassault або Bombardier. Авіакомпанія була заснована в Сіетлі, США, у 1916 році Вільямом Едвардом Боїнгом, який був як авіатором, так і підприємцем. Боїнг виконує різні завдання з проектування як у сфері оборонної, військової, космічної, так і цивільної авіації, а також виробляє різноманітне авіаційне обладнання. Сьогодні Boeing відомий різноманітністю свого флоту, зокрема з літаками Boeing 747, які можуть перевозити до 450 пасажирів, або ж Boeing Business Jet. Давайте разом повернемося до історії та діяльності цієї компанії, справжнього піонера у світі авіації.

Cessna: авіабудівник

Cessna - це авіаційний виробник, який був заснований у 1927 році Клайдом Сессною. Ця компанія сьогодні є частиною групи Textron Aviation, так само як і інший авіабудівник Beechcraft. Ця компанія виготовляє приватні джети та турбогвинтові літаки для цивільної та бізнес-авіації. Її асортимент бізнес-джети особливо відомi своїми Citation Mustang за їх відмінне співвідношення ціни та якості, а також Citation CJ1 і Citation XLS. Ми разом повернемося до історії цього авіабудівника і познайомимо вас з його повітряними транспортними засобами, такими як Cessna Citation.

ATR
(Регіональні транспортні літаки): авіабудівник

Виробник авіаційної техніки ATR: Регіональні Транспортні Літаки є групою економічних інтересів (GIE) між двома авіабудівниками. Цими двома виробниками є Airbus (європейський виробник) та Leonardo (італійський виробник). Обидва мають рівні частки в цій групі. Група була заснована в Парижі в 1981 році, i після цього з'явився її перший літак ATR 42. Він, до речі, здійснив свій перший політ у 1984 році. Сьогодні група ATR, генеральним директором якої є Стефано Бортолі, виробляє дві основні категорії літаків: ATR 42 (які можуть вміщувати до 50 пасажирів на борту) та ATR 72 ( до 78 пасажирів). Останні випускаються різної форми, щоб задовольнити потреби користувачів. Повернемося до історії, флоту та діяльніості цієї компанії повітряного транспорту.

Gulfstream Aerospace: авіабудівник

Gulfstream Aerospace — це американський авіабудівний концерн. Наразі компанією керує Марк Бернс. Головний завод і штаб-квартира компанії розташовані в місті Саванна, штат Джорджія. З моменту свого заснування у 1957 році, компанія спеціалізується на виробництві приватних реактивних літаків для ділової авіації. Нещодавно виробник оголосив про поповнення свого флоту двома новими бізнес-джетами — G400 та G800. Сьогодні Gulfstream є гігантом авіаційної галузі. Її літаки вирізняються сучасним дизайном, високим комфортом і передовими технологіями, і використовуються багатьма авіакомпаніями по всьому світу. Давайте розглянемо історію, флот і діяльність цього експерта в галузі авіації.

Embraer: авіабудівник

Embraer - це бразильський авіаційний виробник, штаб-квартира якого знаходиться в Сан-Жозе-дус-Кампос (в штаті Сан-Паулу). Його назва є скороченням від "Empresa Brasileira de Aeronáutica", що означає бразильська авіаційна компанія. Вона була заснована в 1969 році, розробивши перший свій літак - Bandeirante. На чолі нової компанії стояв генеральний директор і інженер Озірес Сілва. Сьогодні авіавиробник відомий своїми бізнес-літаками, такими як Phenom 100, Phenom 300, а також своєю лінією приватних літаків Praetor. Ми розповімо вам про цього відомого авіавиробника в галузі бізнес-авіації та повітряних перевезень.

Pilatus Aircraft: авіабудівник

Pilatus Aircraft, або просто Pilatus - це швейцарський авіабудівник. З 2013 року компанією керує її генеральний директор Маркус Бухер. Pilatus Aircraft була заснована в 1939 році, а її штаб-квартира розташована у місті Cтанс, Швейцарія. Компанія спеціалізується не на великих пасажирських літаках, а на легкій авіації. Pilatus є одним із світових лідерів у виробництві одномоторних турбогвинтових літаків. Швейцарський авіабудівник здобув визнання завдяки якості та конкурентоспроможності своїх двох флагманських моделей: Pilatus PC-12 та Pilatus PC-24. Ми представляємо вам Pilatus Aircraft - цього швейцарського авіаційного виробника, його історію, його діяльність і, звісно, його флот.

Raytheon technologies: авіаційний виробник

Рейтеон - це американська компанія, яка раніше діяла як авіаційний виробник, перш ніж об'єднатися з іншими компаніями. Спочатку авіаційна компанія Рейтеон була заснована в Массачусетсі у 1993 році. Раніше відома як Raytheon Aircraft Company (RAC), сьогодні ця компанія спеціалізується на авіації, космічних технологіях та оборонних системах. Ми розглянемо історію цієї компанії, яка створила для бізнес-авіації свій приватний джет - Raytheon Premier.

Аirbus: авіабудівник

Airbus є європейським авіабудівником. Він був заснований наприкінці 60-х років після об'єднання кількох європейських авіабудівників та організацій. Його штаб-квартира розташована поблизу Тулузи у Франції, точніше в Бланьяку. Цей авіабудівник, раніше відомий як Airbus Commercial Aircraft, спеціалізується, зокрема, на виробництві пасажирських літаків для далеких рейсів. Він є одним з найбільших авіабудівників у світі авіації. Насправді, майже половина пасажирських літаків у світі авіаційного транспорту належить Airbus і експлуатується багатьма авіакомпаніями. Airbus безпосередньо конкурує з американським авіабудівником Boeing. Ми разом розглянемо історію, діяльність, акції Airbus, а також його флот літаків.

Dornier: авіабудівник

Дорнієр - це німецький авіабудівний концерн, заснований експертом та інженером у галузі авіації Клаудіусом Дорнієром. Ця авіаційна компанія, створена в міжвоєнний період у 1922 році, припинила своє існування y 2002 році. Вона залишила по собі яскраву історію та значні досягнення у світі авіації. Дорнієр особливо відзначилася створенням літаків із реактивною тягою (турбогвинтові та турбореактивні двигуни). Компанія розробила багато моделей гідропланів, а також військових літаків, які використовувалися, зокрема, під час Другої світової війни. Після цього періоду Dornier почала створювати нові регіональні літаки для пасажирських перевезень, зокрема Дорнієр 328 та Дорнієр 228. Час злітати — розпочинаємо знайомство з цією колишньою німецькою авіакомпанією.

Fokker: авіабудівник

Fokker - це нідерландський авіабудівний концерн, заснований у 1912 році видатною історичною постаттю авіації - Ентоні Фоккером. Компанія спеціалізується на виробництві літаків і на той час базувалася в Німеччині, у районі Йоганністаль міста Берлін. Однак у 2015 році компанія Фоккер була продана і придбана авіаційною групою GKN Aerospace. Відтоді Фоккер є авіаційною філією GKN. Вона має кілька підрозділів, таких як Fokker Elmo, Fokker Aerostructures, Fokker Landing Gear та Fokker Services. Перед тим, як бути придбаною компанією GKN, Фоккер виготовила кілька літаків, серед яких основними є Фоккер 50 та Фоккер 100. Повернімося до історії та досягнень авіабудівника Фоккера.

Piaggio Aerospace: авіаційний виробник

Piaggio Aerospace — це італійський авіабудівний виробник, який протягом багатьох років зарекомендував себе як лідер у сфері бізнес-авіації, оборони та безпеки. Компанія володіє передовими авіаційними технологіями, що дозволяє їй бути провідним світовим постачальником для авіакомпаній. Генеральний директор, Рінальдо П'яджо, заснував компанію, заклавши в її основу постійне прагнення до інновацій та вдосконалення, щоб створювати літаки та двигуни для цивільної авіації, урядових структур і військових. Успіх Piaggio Aerospace частково ґрунтується на високому рівні підбору персоналу. Від авіаційних інженерів до комерційних фахівців — кожен співробітник захоплений своєю справою та прагне до якості, що відповідає стандартам досконалості компанії. AEROAFFAIRES представляє вам цього виробника, його історію, флот і проєкти.

Vulcanair: авіаційний виробник

Vulcanair - це авіабудівна компанія, заснована в Італії в 1996 році. За останні роки вона зарекомендувала себе як один з найкращих виробників у світовій авіаційній галузі. Щоб утвердитися в цьому секторі, першою стратегією Vulcanair стало придбання всіх активів, креслень, торгових марок і прав компаній Partenavia та Aermacchi. Завдяки цьому Vulcanair отримала стабільні запаси літаків і змогла розпочати інноваційний розвиток. А головне — це дозволило компанії закріпитися як високотехнологічний авіабудівник світового рівня, визнаний у всьому світі.

ACJ
(Airbus Corporate Jets): авіабудівник

Airbus Corporate Jet (ACJ) є дочірньою компанією європейської групи аеронавтики, космосу та оборони: Airbus SAS. Airbus ACJ присвячує свою діяльність виробництву та комерціалізації бізнес-джетів, призначених для приватної авіації та повітряних перевезень на замовлення. У 2014 році Бенуа Деффорж був призначений генеральним директором компанії. На сьогоднішній день авіабудівельник має кількa літаків, серед яких основні: ACJ 220 (TwoTwenty), ACJ 319 NEO, ACJ 320 NEO, ACJ 330 NEO та ACJ 350. AEROAFFAIRES розповість більше про цього авіабудівельника та його діяльність.

Ілюшинський авіаційний комплекс: авіабудівник

Ілюшинський авіаційний комплекс — це російський авіабудівний завод, заснований у 1933 році радянським інженером Сергієм Володимировичем Ілюшіним.

Цей авіабудівник був основним виробником літаків під час Другої світової війни. Цей виробник спеціалізується на військовій авіації, зокрема вантажних літаках, а згодом розширила свою діяльність, відкривши доступ до комерційної авіації для широкого загалу.