ПОСПІШАЙТЕ ЗАБРОНЮВАТИ ВАШІ РЕЙСИ НА ЛІТНІЙ СЕЗОН!

Шукайте літак, місто або інформацію…

Лідер з оренди приватних літаків у всьому світі

Рейтинг 15 найбільш завантажених аеропортів світу

Оренда приватних літаків
з 1991 року

8500
доступних пристроїв

35 000
забезпечених рейсів

100 000+
пасажирів

4,9/5
задоволеність клієнтів

100%
Вуглецева компенсація

Яке місце посідають аеропорти Парижа у розподілі найзавантаженіших аеропортів світу? Чи входить Атланта в топ-3? Який аеропорт дебютував у цьому розподілі у 2018 році? Чи входить найзавантаженіший аеропорт Африки до числа 15? Як і щороку, Міжнародна рада аеропортів (ACI) публікує класифікацію світового аеропортового трафіку на основі даних, зібраних у понад 175 країнах. У 2018 році трафік користувачів в аеропортах світу збільшився на 6,4%, в тому числі на 8,1% на ринку Азійсько-Тихоокеанського регіону, що розвивається. Тим не менш, без особливих сюрпризів, ієрархія топ-15 аеропортів, які вважаються найбільш завантаженими у світі, залишається відносно незмінною порівняно з 2017 роком.

Копирайт изображения Getty Images

Який аеропорт є найбільш завантаженим у світі?

Міжнародний аеропорт Хартсфілд-Джексон в Атланті – США

Міжнародний аеропорт Хартсфілд-Джексон в Атланті (США), через зали вильоту якого у 2018 році пройшло 107 мільйонів мандрівників, очолює список і є найзавантаженішим аеропортом світу з 2000 року. Провідний повітряний вузол з 1970-х років, аеропорт Атланти має ідеальне розташування: 80% населення США можуть дістатися до нього менш ніж за 2 години польоту, що пояснює, чому 90% його авіаперевезень – внутрішні. Він також є світовим рекордсменом за кількістю напрямків, що обслуговуються без пересадок.

connexion monde
Копирайт изображения Getty Images

Які ще аеропорти беруть участь у програмі?

міжнародний аеропорт імені Індіри Ганді в Делі, Індія, посів 12-е місце в 2018 році, що підтверджує зростання азіатського регіону на ринку авіаперевезень сьогодні і в найближчі роки. Авіакомпанії борються за утримання своєї частки ринку, адаптуючись до попиту зростаючого середнього класу, якого приваблюють подорожі. Керівники аеропортів розробляють нові майданчики, щоб приймати все більше рейсів, а отже, і більше пасажирів. На сьогоднішній день 7 азійських аеропортів входять до числа 15 найбільших у світі за кількістю пасажирів, порівняно з 4 аеропортами в США та 4 аеропортами в Європі.

Пекінський столичний міжнародний аеропорт – Китай

Вічний другий на п’єдесталі після аеропорту Хартсфілд-Джексон, Pékin-Capitale перевіз 101 мільйон пасажирів з 2018 року. З 2009 року він є найбільш завантаженим аеропортом Азії, обігнавши Ханеда в Токіо.

Міжнародний аеропорт Дубай – Об’єднані Арабські Емірати

Третій у рейтингу з 2015 року, Dubaï залишається провідним аеропортом Об’єднаних Арабських Еміратів з 89 мільйонами користувачів. Він також може похвалитися найбільшим у світі повітряним вузлом з найвищою концентрацією міжнародних пасажирів, що проходять через його двері.

Міжнародний аеропорт Лос-Анджелеса – США

Los Angeles міжнародний аеропорт Лос-Анджелеса повернув собі позицію 4-го найбільш завантаженого аеропорту в світі після невеликого спаду в 2017 році. Він зафіксував зростання кількості пасажирів на 3,5%, з 87,5 мільйонами пасажирів. До речі, літак злітає або приземляється тут кожні 30 секунд, що робить його одним з аеропортів з найвищою частотою наземних аварій.

Токійський міжнародний аеропорт Ханеда – Японія

Tokyo-У 2018 році кількість пасажирів аеропорту Ханеда зросла на 2%, а загальна кількість мандрівників досягла 87,1 мільйона. Це другий за завантаженістю аеропорт в Азії після столичного Пекіна і головний хаб для японських внутрішніх рейсів.

Aéroport international O’Hare de Chicago – Сполучені Штати Америки

Третій за величиною аеропорт США, О’Хара обслуговує 83 мільйони пасажирів, і в 2018 році кількість пасажирів зросла на 4,4%. Звичний до затримок через велику кількість ротацій рейсів у поєднанні зі складними погодними умовами в цьому регіоні Великих озер, він є причиною 16% скасувань рейсів на американській землі.

Londres– Аеропорт Хітроу – Великобританія

Провідний європейський аеропорт у цьому рейтингу, 80 мільйонів пасажирів подорожували через Хітроу у 2018 році, щоб встигнути на свій рейс. Це великий повітряний вузол, другий за завантаженістю аеропорт після Дубаю за обсягом міжнародних перевезень.

Hong Kong Міжнародний аеропорт – Китай

Повертаємось до Азії з одним із найприємніших аеропортів світу за версією Skytrax. У 2018 році він утримався на восьмому місці, як і кілька років поспіль, прийнявши 74,5 мільйона пасажирів.

Shanghai Міжнародний аеропорт Пудун – Китай

Дев’яте місце у шанхайського Пудуна з 74 мільйонами пасажирів у 2018 році. Це також другий за завантаженістю аеропорт у материковому Китаї.

Aéroport de Paris-Charles de Gaulle Франція

Аеропорти Франції посідають десяте місце в рейтингу з аеропортом Руассі-Шарль де Голль. У 2018 році через його термінали пройшло не менше 72 мільйонів відвідувачів, що робить його другим за завантаженістю аеропортом Європи після Хітроу. Анекдот про топ-3 найбільших французьких аеропортів: після Руассі – Orly і, як не дивно, аеропорт Ніцци.

Amsterdamаеропорт Схіпхол– Нідерланди

З 71 мільйоном пасажирів у 2018 році Амстердам-Схіпхол є передостаннім європейським аеропортом у цьому рейтингу. Давно оцінений користувачами за якість прийому та широкий і різноманітний спектр європейських і міжконтинентальних рейсів, який він пропонує, він має 4-зірковий рейтинг Skytrax.

Міжнародний аеропорт імені Індіри Ганді, Делі – Індія

Відповідно до статистики зростання авіаційного ринку в Азії завдяки зростаючій кількості варіантів перельотів та різноманітним конструкціям аеропортів, Індія увійшла до рейтингу, потіснивши аеропорт Далласа. У період з 2000 по 2018 рік на Індію припадало 5,9% світового пасажиропотоку. Аеропорт Індіри Ганді продемонстрував значне зростання кількості пасажирів на 10,2% у 2018 році, прийнявши 69,9 мільйонів мандрівників того року. Наразі аеропорт має 3 термінали, і в найближчі кілька років планується побудувати ще 3, щоб він міг обслуговувати 100 мільйонів відвідувачів.

Міжнародний аеропорт Гуанчжоу-Байюнь – Китай

Третій за величиною аеропорт у материковому Китаї, Гуанчжоу-Байюнь обслужив 69,7 мільйона пасажирів у 2018 році.

Francfort-sur-le-Main аеропорт – Німеччина

Аеропорт Франкфурта – один з найбільших в Європі за обсягом пасажиропотоку. Останній європейський аеропорт у нашому рейтингу, він знаходиться відразу за Кантон-Байюнь, з 69,5 мільйонами пасажирів.

Міжнародний аеропорт Даллас-Форт-Ворт – США

Замикає цей рейтинг, опустившись на 3 позиції з 2017 року, аеропорт Даллас-Форт-Ворт з 69,1 мільйонами пасажирів. Невеликий втішний приз для останнього: він, тим не менш, є третім найбільшим аеропортом у світі за площею поверхні.