Авіація – це галузь, що постійно розвивається. Але вона також стикається з багатьма проблемами, особливо з точки зору впливу на навколишнє середовище. Викиди парникових газів від авіації є ключовим фактором зміни клімату. Саме тому Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО) поставила перед сектором амбітну мету. Мета полягає в тому, щоб авіаційний сектор досягнув нульового рівня викидів CO2 до 2050 року.
AEROAFFAIRES у цьому звіті представлено план дій для досягнення мети, встановленої ІКАО для авіації: 0 викидів CO2 до 2050 року.
Що таке ІКАО?
ІКАО – це Міжнародна організація цивільної авіації. Ця організація відповідає за регулювання та стандартизацію цивільної авіації. ІКАО усвідомлює необхідність скорочення викидів парникових газів в авіації. Тому організація розробила план дій для досягнення мети нульових викидів CO2 до 2050 року.
Які заходи вживає ІКАО для досягнення нульового рівня викидів CO2 до 2050 року?
План дій ІКАО включає низку заходів. Вони спрямовані на скорочення викидів парникових газів в авіаційному секторі. Інвестиції, необхідні для досягнення цієї мети, оцінюються в 1 550 мільярдів доларів. Угода була підписана 7 жовтня 2022 року 193 представниками країн, які погодилися брати участь у спільних зусиллях на підтримку Паризьких угод, що передбачають боротьбу з глобальним потеплінням. Дізнайтеся більше про заходи для досягнення цієї мети.
Збільшення використання сталих видів палива SAF :
ІКАО заохочує авіакомпанії використовувати екологічно чисте паливо, щоб зменшити викиди парникових газів SAFщоб зменшити викиди парникових газів. До екологічно чистих видів палива відносяться види палива, вироблені з рослин, відходів та інших відновлюваних джерел. SAF є ефективним рішенням для скорочення викидів парникових газів (на 80%). Однак авіакомпаніям поки що важко отримати до них доступ. Метою на найближчі роки буде зробити їх більш доступними та недорогими. У 2023 році AEROAFFAIRES планує працювати пліч-о-пліч з авіакомпаніями і систематично пропонувати своїм клієнтам літаки, що використовують цей вид палива.
Підвищення енергоефективності:
ІКАО заохочує авіакомпанії підвищувати енергоефективність своїх літаків, використовуючи більш сучасні та енергоефективні технології. Виробники літаків прагнуть зменшити викиди вуглекислого газу в майбутніх літаках за допомогою низки процесів:
- розробка та інвестування вavions électriques et l’hydrogène
- вдосконалення дизайну літака для покращення аеродинаміки
- полегшення того, що можна полегшити: двигунів, ваги батарей, наприклад
- розробка гібридних силових установок
Просування зелених аеропортів:
ІКАО заохочує аеропорти впроваджувати сталі практики. Це має зменшити їхній вплив на навколишнє середовище, особливо з точки зору викидів парникових газів. EDEIS Aéroport та Vinci Aéroport добре усвідомлюють цю мету і щодня працюють над вдосконаленням структур аеропортів з точки зору екологічних показників та викидів вуглецю.
Участь у програмах компенсації викидів вуглецю:
ІКАО заохочує авіакомпанії брати участь у програмах компенсації викидів вуглецю. AEROAFFAIRES є першим авіаційним брокером, який встановив партнерство з ІКАО ECO-TREE. AEROAFFAIRES пропонує своїм клієнтам можливість інвестувати у французькі ліси під час бронювання приватного літака.
2050: всі гравці авіаційного сектору на шляху до екологічно чистої авіації
Досягнення мети ІКАО щодо нульових викидів CO2 до 2050 року стане можливим лише за умови спільної роботи авіакомпаній, аеропортів та урядів над реалізацією необхідних заходів. Однак важливо зазначити, що ця мета може бути досягнута лише за умови розробки та впровадження необхідних технологій.