“Будь ласка, пристебніть ремені безпеки, ми зараз пролітаємо через турбулентність”. Ви, напевно, вже чули це оголошення від капітана під час польоту? Зазвичай це оголошення супроводжується кількома поштовхами або відчуттям падіння в порожнечу після “повітряної кишені”… Але чи знаєте ви, що викликає турбулентність? Іноді турбулентність може здатися деяким людям кінцем світу, але статистично немає жодного запису про авіакатастрофу, спричинену турбулентністю. Ось чому ми не повинні боятися турбулентності:
Що викликає турбулентність?
Атмосферна турбулентність визначається як порушення траєкторії польоту літака під час польоту, що призводить до його трясіння. Ці поштовхи спричинені зміною напрямку та інтенсивності вітру, що призводить до вертикальних або горизонтальних прискорень, які можуть змінити траєкторію літака. Ця турбулентність може мати кілька різних джерел:
- Географічні причини
Гірський рельєф змінює не лише земну поверхню, але й потоки повітряних мас, що стикаються з нею. Так само, як річка може бути змінена “перешкодами”, рельєф землі може генерувати турбулентність. Як наслідок, певні райони більш схильні до ризику турбулентності, наприклад, аеропорти, розташовані поблизу гір. Якщо ви летите через Європу, ви також можете зіткнутися з турбулентністю, пролітаючи над Альпами.
- Метеорологічні причини
Ляй перебуває під впливом кількох течій: висхідних теплих повітряних потоків і низхідних холодних повітряних потоків. Це явище конвекції створює висхідний потік і, відповідно, коливання висоти. Тож коли літак потрапляє в низхідний потік, він раптово втрачає кілька десятків метрів висоти, що може викликати у пасажирів відчуття, ніби він падає. Це явище більш відоме як “повітряна кишеня”.
- Зовнішні причини
Набагато рідше приватні літаки і реактивні літаки можуть самі спричиняти турбулентність! Ця турбулентність виникає переважно під час зльоту і посадки літаків і спричинена кінчиками крил літаків, які створюють граничні вихори. Ці збурення відомі як “турбулентність сліду”.

Чи небезпечна турбулентність?
Хоча турбулентність і викликає дискомфорт, вона не є небезпечною. Це нормальне, навіть природне явище, яке не загрожує безпеці пасажирів. Є дві основні причини, чому не варто боятися турбулентності під час польоту:
- Літаки спроектовані таким чином, щоб протистояти цьому типу явища
Перш за все, виробники проектують літаки, здатні протистояти всім формам зовнішнього тиску та ризиків. Тому літаки проходять дуже жорсткі випробування на стійкість в умовах дуже високого або дуже низького тиску. Більше того, літак ніколи не зламається через турбулентність. Нарешті, у разі збурень, різні конструкції літака мінімізують вплив турбулентності під час польоту завдяки вібропоглинаючим крилам.
- Пілотів навчають передбачати зони турбулентності
Пілоти дуже рано дізнаються про погоду і спостерігають за атмосферною турбулентністю. Готуючись до польоту, пілоти подають план польоту, який може бути змінений у разі виникнення турбулентності. Крім того, їм допомагають бортові технології, які можуть виявляти зони турбулентності в польоті і уникати їх. Зрештою, з точки зору пілота, турбулентність – це радше проблема обслуговування клієнтів, ніж проблема безпеки. Пілотів не турбує, що літак може бути пошкоджений, вони просто занепокоєні тим, щоб забезпечити найкращий досвід для своїх клієнтів і доставити напої на місце.
Тож будьте впевнені, якщо ви летите в турбулентність, ви в безпеці.
Наші консультанти на AEROAFFAIRES будуть раді надати вам додаткову інформацію. Наша команда доступна 24/7 і відповість на всі ваші запитання. Réalisez dès maintenant votre devis en ligne або зв’яжіться з нами за адресою +33 (0)1 44 09 91 82.