Чи знали ви, що існують аеропорти, які є зразковими з точки зору екології та поваги до навколишнього середовища? Є один аеропорт, який вирізняється тим, що інтегрує екологію на кожному етапі свого розвитку. Це аеропорт Балтра. Екологія знаходиться в центрі уваги secteur de l’aéronautique. У найближчі кілька років цей добрий учень навколишнього середовища більше не повинен бути винятком .AEROAFFAIRES пояснює, як аеропорт Балтра став першим у світі на 100% зеленим аеропортом.
Аеропорт Балтра: деякі ключові факти.
Розташований наГалапагоському архіпелазі в Еквадорі, найзеленіший аеропорт світу знаходиться на острові Блatr а.
Вертикальна назва аеропорту – аеропорт Сеймур.
Спочатку, під час Другої світової війни, цей аеропорт, колишня американська військова база, використовувався як оборонна база проти японців.
До 1985 року аеропорт Балтра був єдиним аеропортом, що обслуговував усі Галапагоські острови.
Аеропорт Сеймур став першим аеропортом у світі, який назвали “зеленим аеропортом“. Це сталося після повної реконструкції у 2012 році.
Вартість робіт і переобладнання аеропорту оцінюється в 40 мільйонів доларів.
У березні 2013 року відбулося офіційне відкриття нового аеропорту на острові Балтра.
У 2014 році він був нагороджений знаком “Leed Gold” від USGBC (United States Green Building Council), що робить його найзеленішим аеропортом у світі.
Сьогодні аеропорт Балтра має лишеодну злітно-посадкову смугу довжиною 2 400 м. 6 000 м² будівель приймають літаки з усього світу. Близько 400 000 пасажирів користуються аеропортом щороку.
Чому Балтра на 100% зелений?
100% екологічних матеріалів, використаних для планування аеропорту:
Аеропорт побудований повністю з перероблених або екологічно чистих матеріалів. Дерево та вулканічний камінь складають основу структури аеропорту. Сонячні панелі та 3 вітрогенератори забезпечують виробництво енергії для аеропорту.
Аеропорт використовує навколишнє середовище і користується перевагами сонця і вітру на острові для виробництва відновлюваної енергії.
Нарешті, найзеленіший термінал у світі був побудований з використанням 80% повторно використаних матеріалів. Ці матеріали, зокрема камінь і дерево, походять зі старих будівель. Очищена і повторно використана вода з умивальників і туалетів використовується для зрошення навколишньої рослинності.
На 100% екологічний аеропорт, який бере до уваги навколишнє середовище та екосистему:
На додаток до своїх енергетичних та будівельних показників, аеропорт Балтра прагне захистити екосистему, яка живе поруч зі злітно-посадковими смугами та діяльністю аеропорту. Спеціалізовані команди проходять навчання з питань захисту видів. Коли ігуана вирішує перетнути злітно-посадкову смугу, працівник злітно-посадкової смуги виловлює її та відводить у місце, де вона зможе вижити.
Крім того, сотні видів були реінтродуковані. Їх захищає весь персонал аеропорту.
Термінал без кондиціонера.
В аеропорту Балтра в терміналі немає кондиціонера. З міркувань безпеки він є лише в машинному відділенні. Системи кондиціонування використовують холодну морську воду, видобуту з Тихого океану. Це дозволяє економити енергію. Аеропорт вирішив побудувати свою будівлю без кондиціонерів. Тож як ви забезпечуєте прохолоду пасажирам? Структура аеропорту була спроектована таким чином, що будівля пропускає вітер і діє як природна система кондиціонування.
Цей інноваційний проект був ініційований архітектором, що спеціалізується на біокліматі. Він спроектував будівлю, яка отримала нагороди за свою “100% екологічність”.
Можна будувати зелені та на 100% екологічні аеропорти, зберігаючи при цьому ефективність аеропортової діяльності. Аеропорт Балтра є тому доказом. Але для цього потрібні ноу-хау і бюджет. Щоб відповісти на завтрашні екологічні виклики, аеропортам доведеться черпати натхнення з того, що вже робиться на Галапагоських островах. Весь авіаційний сектор працює над тим, щоб зелені аеропорти стали нормою.