Boeing є американським авіабудівником. Він входить до числа провідних світових виробників, таких як Airbus, Dassault або Bombardier. Авіакомпанія була заснована в Сіетлі, США, у 1916 році Вільямом Едвардом Боінгом, який був пілотом і підприємцем. Boeing виконує різні завдання з проектування та виробництва літаків як у оборонній, військовій, космічній, так і в цивільній авіації а також виробляє різноманітне авіаційне обладнання. Давайте разом розглянемо історію та діяльність цієї компанії, справжнього піонера у світі авіації.
Boeing сьогодні
Кілька цифр:
Група Boeing присутня більш ніж у 150 країнах і налічує 150 000 співробітників в усьому світі.
Дохід Boeing у 2021 році становить 22,6 міліонів євро.Група працює урізних напрямках:
комерційна авіація
оборонна промисловість
космос і безпека
глобальні послуги
Boeing: компанія з соціальною відповідальністю
Boeing бере на себе відповідальністьі інвестує в різні ініціативи:
громадянські: кожна країна в рамках Boeing Global Engagement обирає напрямок, в який компанія буде інвестувати, підтримуючи справу або ініціативу на місцевому рівні. Наприклад, у Франції компанія підтримує Федерацію Лео Лагранжа. Мета полягає в підтримці ініціатив або розвитку освітніх програм.
соціальні : група Boeing надає велике значення рівності можливостей серед своїх працівників. Група пропагує різноманітність, що є важливою цінністю компанії. Boeing щороку шукає нові таланти.
екологічні : Boeing уклав партнерство з різними компаніями по роботі для зменшення його впливу на екологію. Таким чином, компанія зменшує щороку захоронення відходів вуглецевих волокон на 910 тонн. Група Boeing також працює над розробкою стійкого пального на основі рослинних матеріалів.
Історія авіабудівника Boeing
Створення та початок діяльності Boeing з 1916 по 1930 рік:
15 липня 1916 : це створення авіакомпанії Boeing двома співробітниками Вільямом Едвардом Боінгом і Джорджем Конрадом. Спочатку компанія називалася B&W, але швидко прийняла назву Boeing Airplane Company.
1917 : Під час Першої світової війни США та ВМС повинні були забезпечити себе військовими літаками для створення надійних та ефективних патрулів. Це булo першe замовлення для американської авіакомпанії, яка повинна була доставити не менше 50 гідропланів Model C замовлених для навчань авіаційних патрулів американської армії.
1923 : Американський авіабудівник випускає літак для поштових перевезень. Цей літак, Model 40A, почне виконувати з 1927 року регулярнi рейси між Чикаго та Сан-Франциско.
Кінець 1920-х років: після цього компанія вирішує почати проектування літаків для перевезення пасажирів. Була створена авіаційна філія: Boeing Air Transport. У той же час були випущені перші літаки для перевезення пасажирів, зокрема Model 80.
Boeing поступово наближається до багатьох компаній, що спеціалізуються на виробництві літаків, їхніх частин, зокрема, таких як двигуни. Також авіабудівник входить в контакт з авіакомпаніями, з якими він може експлуатувати свої літаки.
1929: Boeing змінює назву на: United Aircraft and Transport Corporation.
Створення та діяльність Boeing з 1930 по 1955 рік:
1934: Boeing захоплює та управляє багатьма секторами авіаційної діяльності. Як у виробництві літаків і двигунів, компанія Boeing також відіграє важливу роль у діяльності аеропортів і авіаліній. На той час кiлькість льотних годин компанії стрімко зростає. Однак був прийнятий закон, який забороняв авіабудівникам експлуатувати авіалінії. Тоді компанія Boeing була розділена на 3 дочірні компанії, щоб окремо виконувати різні завдання.
1938 : після партнерства з американською авіакомпанією (Pan American World Airways), Boeing випускає літак, щоб забезпечити міжконтинентальніiтрансатлантичні сполучення. Компанія вирішує модернізувати свій флот, і в обіг вводиться Boeing 314 Clipper, який здійснив свій перший пробний політ у червні цього року. Цей цивільний літак є найбільшим на той час. Він має місткість 90 пасажирів (або 40 осіб на нічних рейсах).
Протягом цього періоду Boeing також виводить на ринок свою модель 307 Stratoliner. Цей літак здатний літати на більшій висоті, що обмежує вплив погоди та підвищує авіаційну безпеку. Крім того, це один з перших літальних апаратів, що має пресуризовану кабіну.
1939 – 1945: Під час Другої світової війни Boeing знову стає на службу американським ВПС, виробляючи моделі бомбардувальників B-17 Flying для бойової авіації.
1955: Завдяки своєму успіху в США, Boeing приваблює неамериканські авіакомпанії, зокрема Air France. Це одна з основних авіакомпаній Франції. Вона стала першою за межами США, яка замовила літак Boeing 707, який назвали “”Шато де Версаль””. Він здійснив свої перші пробні польоти у 1957 році з повним екіпажем.
Історія Boeing після 90-х років
1996 – 1997 : завдяки розвитку авіаційного та космічного секторів, зокрема в галузі американської оборони, Boeing купує кілька компаній з великою кількістю літаків. За суму 3,2 мільярда доларів американський авіабудівник купує компанію Rockwell International, що спеціалізується на ринку оборони та космосу. Потім Boeing стає власником McDonnell Douglas за 13 мільярдів доларів. Остання на той час була одним з лідерів у виробництві оборонного обладнання для винищувальної авіації.
2002 : після замовлення Францією кількох літаків (наприклад, від Air France та французької армії), компанія вирішує відкрити нові офіси в Парижі, які називаються Boeing France.
2004 : після значного періоду замовлень літаків (наприклад, 620 у 1999 році), Boeing спостерігає значне зменшення кількості замовлень і поставок літаків. Однак він випереджає одного з основних конкурентів: Airbus. Він знову обійде його в 2006 році з майже 200 додатковими замовленнями для Boeing.
2005: Boeing збільшує виробництво і реєструє 1005 замовлень цього року. В основному це ведучі моделі, такі як:
Boeing 737
Boeing 787
Boeing 777
В кінці цього року компанія реєструє 1809 замовлень на літаки, які потрібно доставити протягом наступних 7 років.
2009: Boeing реєструє зростання на 28% поставок літаків у порівнянні з попереднім роком, з загальною кількістю 481 доставлених комерційних літаків.
2010: Air France нараховує 200 літаків Boeing у своєму флоті.
Історія Boeing в останні роки
2011 : після кількох замовлень літаків з Китаю темп прискорюється. Тепер черга за Об’єднаними Арабськими Еміратами i авіакомпанією Emirates, яка замовляє літаки. Вони замовляють виробництво 50 Boeing 777, літаків дальньої дії, тобто літаків типу “”великий літак””, на суму 18 мільярдів доларів. Iндонезійська компанія Lion Air замовляє незабаром після цього 230 Boeing 737, літаків середньої дальності на суму 22 мільярди доларів.
2014: цей рік став комерційним рекордом в історії американського авіабудівника. Bін реєструє 1432 замовлення і будує 723 літаки.
2016: Air France отримує:
перший Boeing 787
70-й літак Boeing 777 для поповнення свого флоту.
2017: Boeing укладає партнерство з Dassault Systèmes. Разом вони підписують контракт на суму один мільярд доларів на термін 30 років. Dassault надає їм своє програмне забезпечення 3Dexperience. Це дозволяє Boeing провести повне дослідження в авіаційних питаннях і покращити виробництвo літаків.
2019: після 2 аварій з літаками Boeing 737 Max деякі країни та авіакомпанії призупиняють використання літаків цих моделей. Ті, хто мають декілька таких літаків у своєму флоті, вимагають від виробника компенсації. Компанія виконає це, надаючи фінансові компенсації родинам жертв цих двох катастроф.
2020 : санітарна криза, викликана Covid 19, дуже сильно впливає на авіаційний сектор. У зв’язку з кризою коронавірусу Boeing змушений обмежити кількість своїх робітників. Авіакомпанія скорочує робочі місця до 130 000 (проти 160 000 до кризи). Також зменшився дохід компанії, який впав на 12,8 мільярда доларів у порівнянні з 2019 роком.
У той же рік обмеження щодо літака Boeing 737 Max поступово знімаються.
2021: у цьому роціBoeing поставляє 340 літаків, що є низьким результатом для компанії.
Основні цифри Boeing
На сьогоднішній день штаб-квартира Boeing знаходиться в Чикаго. Генеральний директор компанії – Дейв Кальхун. Діяльність Boeing характеризується цифрами, які наведені нижче:
150 000: це кількість людей, які працюють у гіганті авіаційної промисловості.
65: це кількість країн, в яких присутній виробник літаків.
150: це кількість країн, в яких працює Boeing, як з урядами, так і з іншими авіакомпаніями.
340: це кількість літаків, доставлених Boeing за 2021 рік.
Дії Boeing
Boeing є одним з світових лідерів на ринку авіації, космічної промисловості, оборони та безпеки. Він розробляє військові літаки, супутники і вертольоти. Це також великий спеціаліст у будівництві цивільних, а також приватних літаків.
Цей гігант авіації вкладає свої зусилля в різні сфери, як громадянські, так і екологічні.
Громадянські дії Boeing
Американський авіабудівник залучений до організацій та асоціацій, які сприяють, зокрема, працевлаштуванню на рівні місцевих громад. Він підтримує різні програми, такі як допомога в освіті дітей шкільного віку. Також Boeing зобов’язується сприяти культурі та доступу до мистецтва.
Крім того, він підтримує своїми діями медичні та соціальні послуги, направлені для так званих вразливих верств населення.
Boeing залучає громадян до участі в актуальних суспільних дебатах незалежно від їх тематики.
Тепер ми розглянемо останню екологічну ініціативу Boeing.
Екологічні дії авіабудівника Boeing
Стурбований екологічними проблемами, Boeing працює над створенням і виробництвом чистіших і економічніших літаків.
Авіабудівник шукає рішення для переробки деяких відходів. Він також заохочує своїх працівників працювати відповідно до принципів сталого розвитку до 2025 року.
Боїнг проводить кілька екологічних ініціатив.
По-перше, авіаційна компанія є партнером переробних компаній у Великій Британії. Це дозволяє уникнути накопичення i потрапляння на звалища вуглецевих волокон.
Крім того, Boeing постачає свої основні виробничі підприємства електрикою з відновлювальних джерел. Також авіабудівник дозволяє все більше використовуватибіопаливo (SAF) у своїх літаках. Цi численні дії Boeing проводить з метою зменшення забруднення газами, які впливають на парниковий ефект.
Boeing і Франція: давнє партнерство:
Походження цього успішного та тривалого партнерства:
Це повертається до 1910, коли Луї Польян та Вільям Боінг зустрічаються. Один є Французьким і один з перших пілотів. Інший є Американським і захопленим світом авіації. Другий стане підприємцем в світі авіації.
Сьогодні Boeing, змушує працювати більше ніж 35 000 людей в Франції і дозволяє в Франції реалізувати 6,3 мільярди доларів в 2017.
Boeing, гігант авіації, тісно співпрацює з французькими компаніями для розвитку 787 Dreamliner:
Американський авіабудівник Boeing об’єднався з найкращими компаніями в технологічній сфері для розробки 787 Dreamliner. Кілька великих французьких партнерів взяли участь у розробці цього технологічного досягнення.
Серед них:
Dassault Systèmes, який надав свої інструменти для проектування та виробництва 787 Dreamliner
Latécoère, який виготовив двері літака
Michelin, який постачив шини для літака
Safran Landing System, який постачив шасі та гальмівну систему.
Thales, який розробив літій-іонні акумулятори, навігаційні інструменти та розваги.
Флот літаків Boeing
З моменту свого створення в 1916 році Boeing працював над створенням безлічі нових літаків для повітряного транспорту або повітряних сил.
Ці літаки, як військові, цивільні, так і приватні, використовуються багатьма великими авіакомпаніями. Зокрема, Boeing обладнав флот:
Air France
Corsair
Air Austral
XL Airways.
Сьогодні в світі експлуатується не менше 12 000 комерційних літаків Boeing.
Тепер ми представимо вам 2 основні літаки авіабудівника Boeing. Нижче ви знайдете інформацію про флот комерційних літаків Boeing.
Boeing 747:
Цей літак є дальнім пасажирським літаком, що перевозить велику кількість пасажирів.
Bін здатний перевозити до 450 осіб на міжконтинентальні відстані до 13 450 км. Це одна з найважливіших моделей реактивних літаків у світі.
І, до речі, він залишався на найвищій сходинці п’єдесталу найбільших літаків з найбільшою місткістю. Його позбавили цього статусу з появою A380 після 37 років на першій позиції.
Цю модель літака також можна перетворити y вантажний літак для перевезення повітряних вантажів.
З моменту свого першого польоту в 1969 році ця модель літака перевезла не менше 3,5 мільярда пасажирів на відстань 77,8 мільярда кілометрів.
Цейлітак впізнається за своєю горбистою передньою частиною – це його двоповерховість. Іноді його навіть називають Jumbo Jet. Його вартість на ринку 250 мільйонів євро.
Boeing BBJ B737-7BC s/n 30327 N721UF, сфотографований у LAS 25 червня 2013 року
Boeing BBJ:
Boeing Business Jet, або BBJ, є моделлю Boeing 737, але налаштованою для бізнес-авіації та розкішних послуг. Замість того, щоб мати конфігурацію з сотнями місць, у BBJ можуть подорожувати 20 пасажирів.
Внутрішнє оздоблення виконано як у розкішному готелі. Створено різні зони, такі як:
спальні кімнати
їдальня
ванні кімнати
мультимедійна кімната з кінотеатром
конференц-зал, обладнаний підключеними пристроями.
BBJ можна налаштувати відповідно до вимог пасажирів і забезпечити розкішний сервіс та досвід. Це бізнес-літак, який можна порівняти з Lineage 1000 авіабудівника Embraer або A319 від Airbus. Його вартість 130 мільйонів євро.
Подорожуйте на літаку BOEING з AEROAFFAIRES:
Тепер ви знаєте більше про авіабудівника Boeing. У AEROAFFAIRES ми можемо забронювати всі типи літаків! Для всіх запитів заповніть нашу онлайн-заявку або зв’яжіться з нашими авіаекспертами 24/7 за номером +33 (0)1 44 09 91 82.