ПОСПІШАЙТЕ ЗАБРОНЮВАТИ ВАШІ РЕЙСИ НА ЛІТНІЙ СЕЗОН!

Шукайте літак, місто або інформацію…

Лідер з оренди приватних літаків у всьому світі

Аліса, електричний приватний літак завтрашнього дня?

Оренда приватних літаків
з 1991 року

8500
доступних пристроїв

35 000
забезпечених рейсів

100 000+
пасажирів

4,9/5
задоволеність клієнтів

100%
Вуглецева компенсація

З 2017 року у світі приватної авіації ми чуємо про відповідальний приватний літак Alice. Електричний приватний літак, який революціонізує вплив регіональних перельотів на навколишнє середовище, зробивши їх відповідальними. Чи знали ви, що більшість перельотів приватних літаків здійснюються на відстані менше 3 000 км? Alice має на меті відповідати характеристикам легендарного Citation 1американського виробника Cessna Aircraft!

alice jet privé
Фотографія: EViation Aircraft

Якого прогресу досягнуто в реалізації проекту Alice Responsible Private Jet? Як інженери, відповідальні за його виробництво, мають намір відповісти на цей безпрецедентний в історії бізнес-джетів авіаційний виклик?

Історія Alice, відповідального приватного літака

У світі, де екологічні дебати стають все більш важливими у всіх сферах життя, настав час прийняти виклик. У секторі бізнес-авіації є дуже мало проектів, яким вдається виділитися, виробляючи відповідальні літаки. Серед них – Alice. Це авіаційний проект, який з часом набуває форми наступного 100% електричного приватного літака. Створений ізраїльським стартапом EViation, Alice має на меті здійснити перші польоти до 2021 року.

Голова EViation Омер Бар-Йохай тісно співпрацює з партнерами у більш ніж 21 країні. Щоб запрацювати, цей колосальний проект має об’єднати найкращі світові інновації. Особливо, якщо мова йде про регіональні рейси в межах Європи. Ці рейси вимагають, серед іншого, сертифікації, необхідної для їх комерціалізації. EViation також співпрацює з FAA(Federal Aviation Administration), американською установою.

Більше того, окрім технологічних амбіцій проекту, EViation хоче значно знизити ціну регіонального перельоту на приватному літаку. Які секрети має в рукаві Аліса, щоб втілити в життя цей надсучасний проект?

Як працює і будується Alice

Енергопостачання Аліси забезпечують дві батареї ємністю 980 кВт-год, відомі як “літій-алюмінієво-алюмінієві” батареї. Ці дві батареї живлять три двигуни. Головний турбогвинтовий двигун розташований в задній частині літака. Ще два двигуни розташовані на обох крилах. Двигуни літака, три Magni250 виробництва MagniX, обертатимуть пропелери виробництва Siemens зі швидкістю 1 900 об/хв. MagniX, виробник електродвигунів, описує свої двигуни як “легкі та потужні”.

Легкість у поєднанні з потужністю – важливий виклик для ізраїльського стартапу. Адже акумулятори пристрою значно збільшують його вагу. Тож саме з метою оптимізації ваги літального апарату і розпочався процес проектування. Батареї – найважливіша частина літака, але й найважча. Для того, щоб полегшити приватний літак, його конструкція була розроблена з використанням унікального композиту. Цей матеріал був розроблений відповідно до стандартів авіаційної безпеки. Він також зменшує вагу літака порівняно зі звичайним фюзеляжем.

cockpit jet privé alice
Фотографія: EViation Aircraft

Нарешті, кабіна цього футуристичного приватного літака обладнана однією з найновіших операційних систем, запрограмованих Honeywell. Тієї самої компанії, яка створює операційні системи для кабін Dassault авіації. Програмне забезпечення Honeywell цінується пілотами за ефективність та ергономічність. Також кабіна обладнана системою автономного пілотування. Це інтелектуальна програма пілотування, яка контролюється двома пілотами на борту Alice.

Технічні інновації електричного приватного літака Alice

Технічні характеристики цього 100% електричного приватного літака схожі на характеристики Citation 1, розробленого компанією Cessna Aircraft. Ізраїльський приватний літак має дальність польоту 1 000 км при крейсерській швидкості 440 км/год. Таким чином, він може летіти без зупинок з Парижа до Ніцци або з Женеви до Лондона. Він також може перевозити 9 пасажирів. З такими характеристиками найважливіше пам’ятати про двогодинний запас ходу. Час, необхідний для перезарядки батарей, еквівалентний половині його використання. Якщо ви подолаєте 440 км, трохи більше ніж Paris Genève, пристрою знадобиться 30 хвилин для підзарядки. Більше того, з точки зору погодинної оплати, EViation пропонує 200 євро за годину. Надзвичайно конкурентоспроможна ціна. Нарешті, електричні турбогвинтові двигуни гарантують спокійний і безшумний політ, на радість пасажирам.

jet prové alice vol
Фотографія: EViation Aircraft

Для порівняння, ось ті ж самі технічні деталі, цього разу на Citation 1. Цей приватний літак з CESSNA пролітає 1200 км зі швидкістю 640 км/год для 5 пасажирів. З іншого боку, його ціна за годину в 7-10 разів вища, ніж у приватного літака Alice.

Але чому ця різниця в ціні може бути такою великою? По-перше, ціна придбання EViation набагато нижча: каталожна ціна на даний момент становить близько 1,4 мільйона доларів. За літак такого розміру і з такими характеристиками потрібно заплатити щонайменше 2,5 мільйона доларів.

Багатообіцяюче майбутнє для Alice в бізнес-авіації

EViation також паралельно працює над проектом вантажного дрона під назвою Orca. Цей літальний апарат без пілотів і пасажирів злітатиме з 30-метрових злітно-посадкових смуг. Він також важитиме 250 кг і перевозитиме до 50 кг вантажу. Він міг би долати загальну відстань 850 км. Цей проект лише чекає на те, щоб побачити світ.

З такими конкурентними тарифами, Paris Genève в Алісу коштуватиме лише 22 євро за пасажира. Така ціна можлива лише за умови досягнення погодинної ставки 200 євро/год. Завдяки таким перспективним з точки зору фінансування та екологічної відповідальності рейсам. Чи відкриті двері до Уберізації для цієї літаючої Tesla? Принаймні, це те, що припускає EViation, оскільки вони не заперечують чутки про те, що такі компанії, як Uber, беруть участь у проекті.